ЦСКА ПИСА ТРОЙКА НА КАЛИАКРА

Без особени проблеми ЦСКА спечели с 3:1 домакинството си на Калиакра (Каварна) в мач от 18-ия кръг на "А" група и по този начин червените излязоха на второ място в класирането на три точки от лидера Лудогорец.

Головете за армейците реализираха юношата Ангел Грънчов, а през втората част на два пъти се разписа най-добрият играч на терена Жуниор Мораеш, който явно се превръща в достоен заместник на напусналия в посока Южна Корея голмайстор Янис Зику.
Между двете попадения на бразилеца за Калиакра вкара резервата Джунейт Яшар.
Срещата бе официален дебют на новия наставник на армейците Стойчо Младенов, който не се посвени да пусне в титулярния състав няколко млади футболисти. Сред стартовите 11 започнаха юношата Ангел Грънчов и сочените за големи таланти Антон Карачанаков и Станислав Костов. И тримата получаваха сериозна подкрепа от трибуните при всяко свое отиграване.
Мачът на "Българска армия" започна с натиск на червените, които стигнаха до гол още в 10-ата минута. Ангел Грънчов засече с глава остро центриране на Борис Галчев от корнер и вкара първия си гол с армейската фланелка. Три минути по-късно Галчев стреля опасно от фаул, но стражът на гостите Григоров спаси. В 33-ата минута армейците направиха нов сериозен пропуск. Присо изскочи зад отбраната на гостите по дясното крило, подаде към Станислав Костов, който се опита елегантно да преодолее вратаря на Калиакра, но си поведе твърде дълго топката, която се отби в лявата греда и излезе в аут.
Четири минути след почивката ЦСКА поведе с 2:0. Футболист на Калиакра допусна груба грешка като подаде извеждащ пас към Костов, нападателят на червените центрира отляво към Присо, който свали с глава на Галчев. Халфът опита да стреля, но се получи пас към Мораеш, който елегантно копна топката покрай излезлия да го пресрещне вратар на гостите Григоров за 2:0. В 55-ата минута и Присо можеше да се разпише, но откъсвайки се зад защитата на гостите си поведе лошо топката и тя му бе избита от притичалия Ковачев.
Малко очаквано, предвид развоя на срещата, в 79-ата минута гостите от Каварна намалиха резултата при първата си по-сериозна атака в мача. Футболист на Калиакра стреля отдалеч, Мболи изби неговия удар, но при добавката непокритият Яшар без проблем реализира.
Последва натиск на ЦСКА и опасен шут на появилия се като резерва Антонио Томас. Всичко в срещата приключи с втория гол на Жуниор Мораеш в 90-ата минута. Тогава бразилецът успя да отнеме топката от бранител на гостите, преодоля вратаря, излъга още един защитник и вкара на празна врата за крайното 3:1 за ЦСКА. Sportal.bg