ДАНИЕЛ ПЕЕВ ВОДИ МАЧА НА ЦСКА

Волейбол

Отборът на ЦСКА (София) победи Калиакра (Каварна) с 3:1 (25:17, 16:25, 25:23, 25:15) в зала Васил Симов, във втория мач-реванш от четвъртфиналните плейофи на Суперлигата.

Така с общ резултат 2:0 победи Червените се класираха за полуфиналите на първенството, където за съперник ще имат победителят от третия четвъртфинален сблъсък между Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и Левски Волей (София).
Шампионите бяха водени в този мач от помощник-треньора Даниел Пеев, докато старшията Александър Попов изгледа от трибуните срещата. Пеев заложи в стартовия състав на Валтерс Рама, който замести Ивайло Стефанов, а на поста либеро започна младия Антон Василиев.
Тимът на Калиакра за втори път през сезон се противопостави сериозно на Червените, като успя да открадне гейм на шампионите. Предишният път бе по време на шампионатния двубой между двата тима в Каварна. Тази вечер усилията на гостите се увенчаха с успех във втората част, когато волейболистите на Петър Дочев поведоха на ЦСКА с 10:3 и 17:10. Червените, които отбелязаха солиден спад в посрещане не можаха да наваксат натрупания пасив. В следващите геймове обаче класата си каза думата и домакините наложиха волята си.
Най-резултатни за победата на ЦСКА бяха Ясер Портуондо с 20 точки и Филип Майо с 19 точки. За Калиакра Цанко Цанков се разписа с 18 точки в своя актив.