ОБЗОР 2011: ДОБРУДЖАНСКИЯТ ХЕРКУЛЕС БИЕ НАРЕД ВЪВ ВТОРА БУНДЕСЛИГА

Борба

В истинско страшилище за своите съперници във Втора Бундеслига се превърна борецът Драгомир Стойчев. Възпитаникът на Петър Петров зареди 15 последователни победи в категориите до 96 и 120 кг при мъжете. С това постижение той стана №1 в Германия и получи оферта да води немски клуб, за който се състезаваше.

Драго продължава да жъне успехи и на родна земя. Той стигна до отличията в републиканските първенства при мъжете, като през лятото стана и шампион в плажната борба. Наградите му връчи лично президента на Българската федерация по борба Валентин Йорданов. В силния международен турнир „Дан Колов” Добруджанският Херкулес остана на крачка от медалите - пети в своята категория.
Още двама състезатели на клуб „Добруджански юнак” вървят по стъпките на Драгомир Стойчев. Това са Димитър Желев и Християн Йорданов. Двамата са национали в отбора при кадетите, като могат вече да се похвалят с успехи на тепиха не само в България, но и в чужбина. Само тежкият жребий бе причината двамата да не влязат в ТОП 10 на европейското първенство във Варшава, на което участваха през август.