СРЕБРО ЗА ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ В СЛИВЕН

Борба

Драгомир Стойчев се класира на второ място в кат. до 120 кг на държавното лично отборно първенство по свободна борба в Сливен. На финала състезателят на Добруджански юнак отстъпи пред Божидар Бояджиев. Добричкият клуб зае шесто място в отборното подреждане в конкуренцията на 30 клуба.

На първите три места завършиха клубовете на НСА-Академик, Левски и Локомотив - Пловдив. За най-техничен състезател бе обявен Мирослав Киров („НСА Академик"), станал първи в кат. до 74 кг, а призът за най-резултатен борец получи Владимир Дубов („Славия 2009") триумфирал при 60-килограмовите.
При жените петкратната световна шампионка Станка Златева („Левски") бе без конкуренция, като грабна за поредна година златото при 72-килограмовите. А в кат. 63 кг триумфира световната шампионка за девойки Тайбе Юсеин („Юнак Локомотив").