ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ ВТОРИ НА "МАКЕДОНСКИ БИСЕР"

Борба

Момчетата на Добруджански юнак - 16-и в Търговище
Добричлията Драгомир Стойчев зае второ място в кат. до 120 кг в силния международен турнир по борба свободен стил "Македонски бисер" в Радовиш, научи CenterSport.org. Титли от българите спечелиха Пламен Киров (74 кг) и Георги Средков (96).

С убедителните си победи Средков бе обявен и за най-добър чужденстранен борец. В надпреварата се включиха състезатели от 6 страни.
В същото време тимът на Добруджански юнак зае 16 място от общо 42 клуба, които участваха в държавния лично-отборен шампионат по борба свободен стил в Търговище. Първенци станаха състезателите на Димитровград, следвани от Разград и Сливен.
За най-техничен състезател бе обявен Микяй Наим ("Димитровград"), станал първи при 47-килограмовите. А за най-резултатен - Адил Челеби ("Дан Колов", Севлиево), триумфирал в кат. до 85 кг. В първенството участваха общо 237 борци.