ЗЛАТЕН МАРИЯН НА ШАМПИОНАТА В ПЛЕВЕН

Бокс

Състезателят на боксов клуб Добруджа Мариян Момчев стана шампион за пореден път, съобщи за "Център спорт" треньорът му Михаил Георгиев.  Днес той стигна до златото в кат. до 81 кг на държавното първенството в Плевен. На ринга той надделя над многократния първенец Абдула Арабие от левски с 9-4 точки. До върха Мариян, който е родом от Шабла, стигна след три последователни победи над силни противници.

В същото време световният шампион по бокс от Милано 2009 Детелин Далаклиев (Мизия 80-Пл) спечели по изключително убедителен начин републикаската титла в категория до 56 килограма. Във финала Далаклиев не даде никакъв шанс на съперника си Йосиф Стойчев (НСА) и след победа със 17:2 се окичи със златния медал.
Александър Александров (ЦСКА) стана републикански шампион при най-леките (46-49 кг). Във финала армеецът се наложи над Георги Андонов (Левски) с 9:3.
Джино Благоев (Славия) се отказа във финала при 56-килограмовите и титлата в тази категория заслужи Стефан Иванов (Левски).
В категория 60 кг финалът не се игра, тъй като Айрин Исметов (Локомотив-Русе) не се качи на ринга. За шампион при 60-килограмовите беше определен Елиан Димитров (НСА).