ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА НАПУСНАХА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ СЛЕД ТЕЖКА ЗАГУБА ОТ БЕРОЕ

Юношите старша "Б" възраст затвърдиха силното представяне на детско-юношеската школа на старозагорци в турнира за Купата на БФС продължавайки напред в турнира. При дъждовно време воденият от Господин Мирчев тим победи с лекота с 5:0 състава на Добруджа. Попаденията реализираха Пламен Тенев в 18-ата минута, Венцислав Иванов в 24-ата, Никола Грозданов в 40-ата, Ивелин Монев в 75-ата и Александър Манолов в 80-ата минута.

Берое е единствената школа, която класира и трите си отбора в отделните възрасти на четвъртфинал след като преди старшата родените през 1999 г. победиха с 4:0 Локомотив (София) като гост, а вчера възпитаниците на Атанас Димитров победиха силния състав на Литекс с дузпи и резултат 4:1.

Срещата се игра при силен дъжд, но отличния дренаж на Изкуственото игрище на ст. "Берое" направи условията такива сякаш не е валяло.

В 18-ата минута след центриране от корнер на Васил Ботев защитник на гостите изби топката извън наказателното поле. Там последва повторно центриране от дясно и с глава трениращия с мъжкия отбор защитник Пламен Тенев откри резултата.

В 24-ата минута Васил Ботев центрира от ляво и на първа греда с крак Венцислав Иванов с помощта на напречната греда удвои резултата от близо.

Пет минути преди почивката в 40-ата минута Жулиен Бенков пусна подаване между защитата към Никола Грозданов, който технично прехвърли вратаря за 3:0.

В 59-ата минута Ивелин Монев бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна.

Две минути по-късно Никола Грозданов проби от ляво центрира остро пред вратата, Венцислав Иванов на скорост засече с плонж, но кълбото премина на сантиметри над вратата.

В 75-ата минута Ивелин Монев открадна една топка от дясно, надбяга защитата и прехвърли вратаря за 4:0.

Крайното 5:0 оформи Александър Манолов, който бе изведен от Кирил Личев сам срещу вратаря и реализира за 5:0.

Жребият за четвъртфиналите е на 6 ноември, вторник, от 11:30 часа на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Берое 95 (Стара Загора) - Добруджа 95 (Добрич) 5:0
голмайстори: 1:0 Пламен Тенев 18', 2:0 Венцислав Иванов 24', 3:0 Никола Грозданов 40', 4:0 Ивелин Монев 75', 5:0 Александър Манолов 80'
Берое 95 (Стара Загора): Стоян Милев - Стефан Стефанов, Пламен Тенев, Петко Ганев, Васил Ботев (46' - Николай Георгиев) - Жюлиен Бенков (77' - Александър Явашев), Александър Манолов - Адриян Галинов (65' - Кирил Личев), Ивелин Монев, Никола Грозданов (74' - Светлин Симеонов) - Венцислав Иванов (к).
стадион: "Берое", Стара Загора, инфо ПФК Берое