АЙХАН АПТИ ПОКРИ НОРМАТИВА ЗА ЕВРОШАМПИОНАТА

Лека атлетика

Лекоатлетът на балчишкия клуб Черно море 2005 Айхан Апти покри норматива за участие на европейския шампионат за младежи до 23 г. Това стана по време на международния турнир по лека атлетика "Нови звезди" в София, научи CenterSport.org. Апти спечели сребърен медал в хвърлянето на чук с резултат 64.33 м.

С това той премина границата на норматива за участие в еврошампионата, който ще бъде от 11 до 14 юли т.г. във финландския град Тампере. С бронза се окичи съотборникът му Борис Йорданов с резултат 58.58 м. На 6 и 7 място се наредиха Димитър Димитров и Даниел Джахани. В дисциплината хвърляне на копие Вилимир Караиванов завърши пети с личен резултат от 50.62 м. Бронзов медал на 400 м спечели добричлията Георги Ганчев, състезаващ се за СК Югозапад. Той измина дистанцията за 49.54 сек.