ДОБРИЧЛИЯ БЕЛЕЖИ ЗА ПОБЕДА НА ЛИТЕКС

Кристиян Петков, който е родом от Добрич, реализира гол за победата на Литекс с 2-0 над  Локомотив (Сф). Мачът бе от отложения XII кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Условията на помощното игрище на стадиона в столичния квартал "Надежда" бяха тежки – сняг и кал попречиха на играчите на двата отбора. Срещата започна  равностойно. В 17-ата минута след пробив от дясно на атаката на Локо топката стигна до Йорданов, който след силен удар нацели напречната греда.

В средата на първото полувреме игричите на Литекс започнаха да се приспособяват към игра, установиха контрол над топката и кобинираха успешно. В 35-ата минута Реян Даскалов  шутира в наказателното поле, топката срещна тялото на Кристиян Петков и посети мрежата на Локомотив. 7 минути по-късно,  гостите организираха атака, Георги Минчев овладя топката, напредна и след силен шут в наказателното поле продоля стража на Локомотив. През втората част домакините получиха възможност да направят  завършека интересен, но на два пъти Станислав Йорданов не успя да преодолее Орлинов.

Текст: Александър Стоянов