8 ОТ 8 ЗА ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ В БУНДЕСЛИГАТА

Борба

Драгомир Стойчев записа осем последователни победи в кат. до 96 кг във втора дивизия в първенството по борба на Германия, научи "Център спорт". В последния кръг добричлията, който се състезава за VFK Mühlenbach, надделя с 3-1 части над бившия национал на Румъния Лучим Вилучо.

Българинът е шести в неофициалното класиране сред близо 150 състезателите, които участват във всички категории в Бундеслигата. Начело с 8 победи и точкова разлика 31-0 е Рандо Заутер в кат. до 55 кг. от Нендинген II. Борците от второ до осмо място се поместват в разлика от само 4 точки. Показателите на Стойчев отреждат лидеpското място в отбора му. На него сега му предстои да премери сили в свободния стил и при по-тежките до 120 кг.