Атлетите на Добруджа 99 се наредиха сред най-добрите в шосейния пробег в Карнобат

Лека атлетика

Над 100 атлети от всички възрастови групи взеха участие в традиционния шосеен пробег "Карнобат", съобщи за "Център спорт" треньорката на "Добруджа 99" Еманоела Радева.

Националните състезатели Стоян Владков (СКЛА „Дунав“ Русе) и Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) бяха убедителни победители при жените и мъжете. Възпитаниците на СКЛА "Добруджа 99" се пребориха и попаднаха в разпределението на паричните премии редом до шампионите на България в отделните дисциплини. При най-малките Айгюн Али на 9 г. , пробягвайки дистанцията от 400 м, финишира 4-ти в дебютното си бягане, а брат му Ашкън Али завоюва бронзов медал при 12-13 г. на 1000 м. Националната състезателка Алтен Демирева при девойките старша възраст финишира 4-та, Енис Гюран и Денис Демиров са 6-ти, а Карина Димитрова бяга добре на кратката дистанция. Следващият старт на състезателите на Николай Янков ще е на 5 октомври в гр. Варна.