Тенис клуб „Добрич” приключи програмата „Тенисът-спорт за всички” с фамозни турнири

Тенис

Общо 30 деца взеха участие в програмата „Тенисът-спорт за всички”, финансирана изцяло от Министерството на младежта и спорта и Българската Федерация по тенис.

48 безплатни часа получиха децата под ръководството на лицензирания треньор Сергей Владов. Някои от тях за първи път хванаха ракети през живота си. Краят на програмата бе ознаменуван този уикенд с няколко уникални турнири, в които взеха участие и деца, трениращи към клуба през лятната ваканция.
Участниците бяха разделени в няколко категории,  а системата по която се проведоха турнирите бе „мастърс”. Групова фаза, с по двама финалисти от група, и излъчване на победителите при игра „на кръст”.
Резултати:
Първа Лига: Победител – Маттео Хаджийски, Финалист – Рая Велева, Бронзови медали – Данина Димитрова и Георги Георгиев, за най-борбен състезател бе определена Василена Георгиева
Екстра Лига:    Победител – Атанас Влайков, Финалист – Стефан Иванов,
Бронзови медали – Михаил Димитров и Момчил Теодоров, най-борбен състезател Теодора Радева
Висша Лига:     Победител – Стефан Хараламбиев, Финалист – Камен Тодоров, Бронзови медали – Боян Филипов и Радена Цанева, най-борбен състезател – Даниел Влайков
Супер Висша Лига:  Победител –Явор Тодоров, Финалист – Кирил Радев, Бронзови медали – Анатоли Атанасов и Огнян Димитров, най-борбен състезател – Ивайло Филипов.