ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА ЗА БЪЛГАРИЯ В БРИДЖА

Извоюваха я световноизвестните български състезатели Джери Стаматов и Диян Данаилов на завършилият вчера в Истанбул /Турция/ Европейски открит шампионат по спортен бридж /двойки/.

Успехът за страната ни стана факт след тридневна оспорвана надпревара с над 280 двойки от цяла Европа, Америка и Азия и е огромно признание за българския спорт. Показателен е фактът, че в десятката на крайното класиране са още две български двойки - бившият европейски шампион Юлиян Стефанов с партньора си Живко Драганов е шести, а бившите бронзови европейски медалисти Иван Цончев и Владимир Марашев са девети,
От утре европейският шампион Джери Стаматов ще бъде официален гост на провеждащия се в Европейския курорт на спорта - Албена 37 Международен бридж фестивал и ще участва в най престижните му турнири-откритият двойков "Конгрес Албена" и откритият отборен турнир.