Три медала за възпитаниците на Галин Костадинов

Лека атлетика

Три медала завоюваха състезателите на СКЛА "Добрич" на държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години, което се проведе в столицата.

Шампион в дисциплината тласкане на гюле стана 15-годишният Тодор Петров. Възпитаникът на Галин Костадинов спечели златото с личен рекорд - 16.19 метра.
На стълбичката на победителите се качи и Ивайло Иванов, който стана вицешампион в хвърлянето на чук. Третия медал за добричкия клуб спечели Ема Добрева. В дисциплината
хвърляне на чук при девойките тя записа личен резултат - 37.18 метра, което й отреди трето място и бронзов медал.
С личен рекорд завърши състезанието и Драгомир Иванов - 37.85 м в мятането на диск, с което зае шесто място в дисциплината. Осми в хвърлянето на копие завърши Михаил Пенчев.