АЛЕКСИЯ ЩЕ УЧАСТВА НА ДЪРЖАВНИЯ ШАМПИОНАТ ПО МАСОВ СПОРТ ГИМНАСТРАДА

На 18 и 19 май в Арена Шумен ще се проведе държавният шампионат по масов спорт ГИМНАСТРАДА. В него участват всички клубове по художествена гимнастика от страната с масови прояви на групи от всички възрасти без ограничения.

Алексия ще участва за трети път, като на предишните две първенства в София си спечели 6 първи места и много усмивки, доволни деца и родители. Българската федерация по Художесвена Гимнастика прави винаги истински празник за всички участници и публика с перфектната си организация. Всички деца се прибират с пдаръци всеки път. Тази година ще участваме с 66 деца. Една малка група от 10 състезателки на възраст до 10 години с танца с уред "Котки в шапка" и две големи формации с танците КОБРИ и ЖАР ПТИЦИ. Да припомня, че танцът Кобри има солиден брой титли от Световното в Хърватия и доста други шампионата в страната. Тази година спечели първо място при деца в категория Акробатик денс. Танцът Жар птици е възтановен след 10 години, предишният състав, играл тази хореография спечели Гранд При в Гърция. Децата са изключително добре подготвени и ще представим Добрич и Алексия подобаващо.