Радосвета Симеонова и Николай Минков от Добрич станаха републикански шампиони на 20 км.спортно ходене

Лека атлетика

За девета поредна година шампионската титла на спортно ходене при жените на 20- километровата дистанция завоюва Радосвета Симеонова от Добруджа 99. Тя постигна време 1.53.20 ч., което е с минута и 4 стотни по-добро постижение от шампиона при мъжете на 20 км.

Тази година това е Николай Минков от Добруджа, който бе прекъснал активната си спорта кариера, но от януари отново тренира и същевременно работи като шофьор в хлебозавода. Неговото постижение е 1.54.24.
94 състезатели от  17 клуба в България взеха участие в провелия се днес в Добрич Национален шампионат по спортно ходене за всички възрастови групи. Най-масово бе участието при най-малките- състезателите под 16 години, които се състезаваха на 3 км.спортно ходене.  Шампион при момичетата стана Мария Ташева от СКЛА Шумен(17.32 мин.),а  Александра Бекярова от Добруджа 99 завоюва бронзов медал(17.54 мин.). При момчетата шампионската титла завоюва Дило Чергански от СК Мизия(16.57 мин.).
На 5 км сп.ходене девойки под 18 г. най-добре се представи състезателката на Добруджа 99 Алтен Атанасова(27.42 мин.), която се окичи със златен медал. Нели Николова от Добруджа стана четвърта(31.42), а съотборничката й Мая Щерева - шеста.
При юношите  под 18 г. републикански шампион на 10 км.сп.ходене стана Петър Димов от Добруджа 99 (59.32 мин.), а сребърен медал завоюва Иван Иванов(59.33 мин.) от Добруджа. Съотборникът му Георги Георгиев се нареди пети(1.05.57 ч.) .
Виктория Пенева от СКЛА Шумен победи на 10 км.сп.ходене под 20 г. и се окичи със златен медал с време 1.02.00 ч. Мира Николова от Добруджа завоюва сребърното отличие с 1.02.01 ч., а Ивета Христова  от Добруджа 99 стана пета.
При юношите под 20 г. шампион на 10 км. стана Теодор Куртев от СКЛА Шумен(59.18 мин.). Денис Атанасов и Алиджан Али от Добруджа 99 се наредиха на четвърто и пето място.