ХЕБЪР ПОВЕДЕ НА ДОБРУДЖА 07 В ПОЛУФИНАЛНАТА СЕРИЯ

Волейбол

Тимът на Хебър (Пазарджик) започна ударно полуфиналната серия в Суперлигата. "Тигрите" надиграха категорично като домакини Добруджа 07 с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в първия двубой помежду им, изигран в зала "Васил Левски".

Волейболистите на Атанас Петров тръгнаха силно в срещата, като поддържаха добра преднина до средата на гейма. Впоследствие дистанцията постепенно бе скъсена, стигайки се до 19:15 и серия от 4 точки на гостите. Двата отбора вкараха лека интрига в гейма, но пазарджиклии успяха да излязат от ситуацията и да поведат след 25:21.

Във втората част добруджанци поведоха от начало. След 6:6 играта тръгна точка за точка и продължи така в следващите няколко минути. Домакините обаче отново показаха воля и излязоха напред, оставяйки опонента зад себе си. За кратко добричлии се доближиха до "тигрите", но не успяха да ги преодолеят. Същото се случи в самия край на гейма, но играчите на Хебър успяха да удържат темпото и да вземат аванс с 2:0 гейма.

В началото на третия гейм отново имаше известно напрежение, но след деветата точка Хебър се откъсна и оформи добра разлика. Тя се запази до край и носителите на Купата записаха чист успех, повеждайки с 1:0 победи в серията.

Топреализатор за победителите бе Брадли Гънтър с 20 точки (2 аса, 1 блокада), по 10 добавиха Александар Ляфтов (2 блокади) и Венцислав Рагин (1 ас, 4 блокади). За Добруджа Игор Антонюк завърши с 13 точки (1 блокада), 11 реализира Велизар Чернокожев (2 блокади). Утре (1 април) е втората среща - отново в зала "Васил Левски". BGvolleyball.com