Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

МИСИЯТА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ СТАВА ВСЕ ПО-НЕВЪЗМОЖНА, ДОБРУДЖА 1919 ЗАГУБИ У ДОМА ОТ БОРЕЩ СЕ ДА НЕ ИЗПАДНЕ

Вторият тим на Лудогорец 1945, който се бори за оцеляване във Втора група, засили Добруджа 1919 към Трета дивизия. Тимът от Разград си тръгна с трите точки от стадион "Дружба" след успех с 3-1 над "жълто-зелените" в мач от 22 кръг.

Победата бе изкована в последните минути на двубоя. Петър Тончев откри за домакините в 55 мин. Гостите изравниха чрез Иван Йорданов в 73 минута, а неговите съотборници Димитър Митков в 89 минута и Ерол Дост в продължението на редовното време донесоха победата за Лудогорец 1945 II.

В класирането начело е Царско село с 61 точки - 15 повече от преследвача Монтана, над който постигна успех с 1-0 в този кръг. Черноморец (Балчик) e в Златната среда и седмата позиция във временното класиране дава основание на ръководството на клуба спокойно да доиграе шампионата.

В дъното шест отбора се борят за оцеляване. Ботев Гълъбово има 23 точки, следван от Кариана, Несебър и Лудогорец 1945 II с по 22 точки. Под чертата в Зоната на изпадащите са Пирин с 18 точки и Добруджа 1919 с 14 точки - на 8 точки от спасителната зона 8 кръга преди края. В следващия кръг добричлии отново домакинстват като този път приемат четвъртия във временното класиране ЦСКА 1948. Мачът е на 6 април.