Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ВРАТАРЯТ НА ДОБРУДЖА 1919 ОСТАВИ ВРАТАТА НА БЪЛГАРИЯ СУХА ПРИ ПОБЕДАТА НАД МОЛДОВА

Юношеският национален отбор на България до 16 г. постигна втора победа над Молдова U16 в рамките на 3 дни. След категоричното 4:1 в първия сблъсък,  възпитаниците на Марчо Дафчев се наложиха с 2:0 и отново оставиха отлични впечатления с представянето си на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. На вратата на националите ни бе стражът на Добруджа 1919 Иван Ангелов.

Въпреки че българският селекционер заложи на почти изцяло нов състав, младите "лъвчета" контролираха събитията от първата до последната минута. Първото попадение падна в 20-тата минута, когато Станислав Дюлгеров прониза вратата на Молдова директно от пряк свободен удар. До почивката нашите пропуснаха да увеличат аванса си, но логичното все пак се случи в 79-тата минута, когато резервата Димитър  Иванов получи топката в наказателното поле и реализира второто попадение в мача.

Съставът на България: 12. Иван Ангелов, 13. Мартин Аврамов, 4. Лазар Боянов, 14. Николай Калинов, 15. Панайот Пасков, 16. Пламен Цончев, 10. Валентин Николов, 18. Станислав Дюлгеров, 19. Иван-Йоанис Атанатос, 9. Мартин Смоленски, 20. Мартин Сораков (през втората част в игра влязоха: 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 5. Анастас Пемперски, 6. Димо Кръстев, 7. Стефан Статев, 8. Мартин Хайдаров, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов).

Селекционер: Марчо Дафчев.

Голмайстори: 1:0 Дюлгеров 20, 2:0 Иванов 79.