ДВЕ ОТЛИЧИЯ ЗА ДОБРУДЖА 99 ОТ КРОСА "МИТЕТО" В КОЙНАРЕ

Лека атлетика

Състезателите на "Добруджа 99" взеха участие на 27-то издание на крос "Митето" в гр. Койнаре на 16 март, съобщиха от клуба.

След двуседмичения спортен лагер, на който бяха добружанци в Хисаря, в последния ден от него, те участваха на крос-кънтри в гр. Койнаре. Над 200 участници от различни възрастови групи се състезаваха в отделните дисциплини. В най-кратката дистанция участваха Карина Димитрова и Ашкън Али - на 1000 м. Ашкън Али отново се качи на стълбичката като се окичи с брозновия медал. След тях бягаха Анджела Георгиева и Александра Бекярова отново на 1000 м при девойките. На Анджела не й достигна много малко, за да е сред медалистките и финишира на пета позиция. Александра Бекярова записа първото си време на 1000 м на крос -кънтри. При девойки старша възраст се състезава Алтен Атанасова. Тя бяга с групата до последно, но силите не й стигнаха да се пребори за бронза. В крайна сметка остана на четвърта. В последната възрастова група -жени, бяга разбира се най-опитната състезателкана клуба и вече треньор на състезателите - Радосвета Симеонова. Тя пробяга 6000 м. Добричлийката премери сили рамо до рамо с Маринела Нинева от Дряново, но я изтърва в последните километри. Симеонова финишира втора след Маринела Нинева от Локо Дряново и преди Моника Георгиева от Горна Оряховица.