Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) НАНЕСЕ ЗАГУБА №10 НА ДОБРУДЖА 1919 ВЪВ ВТОРА ЛИГА

Седмица след като бе дадено началото на шампионата във Втора професинална лига, битката както за промоция в елита, така и за оцеляване в професионалния футбол продължава.

Първи от водещите отбори мача си изигра Арда (Кърджали). Тимът на Стойчо Стоев, който води ожесточена борба с ЦСКА 1948 за третото място в групата, допусна грешна стъпка, след като стигна само до 0:0 като гост на борещия се за спасението си Пирин (Благоевград).

В столичния квартал “Надежда” пък започналият ударно пролетния дял състав на
Локомотив (София) записа втори пореден успех и вече не мисли за спасение. Няколко дни след като удариха с 3:0 като гост дубъла на Лудогорец, момчетата на Младен Додич победиха с 2:0 последния Добруджа. С шестте точки, спечелени в последните седем дни, столичните “железничари” вече не мислят за спасение, а тъкмо обратното - за място в челото на класирането. След този кръг добричлии имат в актива си 1 победа, 8 равенства и 10 загуби - на последното място с 11 точки на 4 от Кариана и на 6 от Пирин.

Сериозна стъпка към оцеляването си в професионалния футбол направи и Струмска слава (Радомир), който победи с 3:1 у дома първия тим под чертата - Кариана (Ерден). Морското дерби между Несебър и Поморие пък завърши без победител, след като двата отбора си размениха по един гол през в двете полувремена. Със спечелената точка момчетата на Радослав Боянов събраха 28 точки, но вече делят петата позиция заедно със състава на Литекс, който надигра с 2:0 като домакин Ботев (Гълъбово).

Понеделник пък ще бъде денят, в който второто място на Монтана реално може да бъде поставено под опасност. Момчетата на Ферарио Спасов, които имат седем точки аванс пред третия Арда и десет пред четвъртия ЦСКА 1948, приемат точно “червените”. При победа играчите на Петко Петков може отново да върнат интригата за второто място, но при евентуална загуба до голяма степен ще бетонират Феро и компания на втората позиция, която ще ги прати на бараж за Първа лига.