ДОБРУДЖА 07 СИ ТРЪГНА С ТОЧКА ОТ ГОСТУВАНЕТО СИ НА ЛИДЕРА В СУПЕРЛИГАТА

Волейбол

Мъжкият волейболен тим на Добруджа 07 си тръгна с точка от Пазарджик, където гостува на лидера в Суперлигата Хебър. Домакините спечелиха своята девета поредна победа и продължават да са на върха, но тази вечер изпитаха сериозни затруднения с добричлии.

Хебър, воден от Атанас Петров, недделя с 3-2 гейма над Добруджа 07. Водачите в таблицата започнаха убедително срещата, като дадоха на противника си 19 точки в първата част. Последва оспорван втори гейм, който домакините затвориха при 27-25 точки. В следващите два гейма настъпиха още по-силни минути за избраниците на Пламен Христов. Добруджанци изпратиха двубоя да се решава с тайбрек след 20-25 и 26-28 в тяхна полза в третата и четвърта част. В решителния гейм домакините не допуснаха да се стигне до първата им загуба в шампионата и то пред своя публика, затваряйки срещата при 15-8. "Тигрите" от Пазарджик имат в актива си 25 точки (9 победи от 9 мача), добричлии са четвърти с 18 точки (5 успеха, 4 загуби).   В следващия кръг Хебър играе срещу Черно море, а Добруджа 07 приема Пирин на 14 декември.