РАДОСВЕТА СИМЕОНОВА СПЕЧЕЛИ ПОСЛЕДНОТО СЪСТЕЗАНИЕ ЗА ГОДИНАТА

Лека атлетика

Радосвета Симеонова спечели последното си състезание за годината, съобщиха от СКЛА Добруджа 99. Днес десетки бургазлии и гости на града заедно отпразнуваха Деня на Бургас.

Сред многото културни събития бе организиран и шосеен пробег за Никулден. На старта застанаха едни от най-елитните бегачи на България като Стоян Владков, Сава Тодоров, Иван Сираков, Радосвета Симеонова и др. Старта бе даден в морската градина в 10 ч, а дистанциите бяха две - 5 км и 18 км. Студеното време и силния противоположен вятър затрудни обаче допълнително бегачите. Въпреки това всеки се бори до последно за челната тройка. Добруджа 99 отиде с трима състезатели, които дадоха всичко от себе си и постигнаха успехи. Алтен Атанасова завоюва бронзов медал на старша възраст на 5 км, като пред нея финишираха единствено Натали Георгиева и Петя Димитрова от Варна. Енис Мустафа пробяга също 5 км при юношите старша възраст, нареждайки се на 8 място. Радосвета Симеонова пробяга 18 км при жените, като през цялото време не срещна конкуренция, която да застрашава първото й място. След нея се наредиха Кремема Ковачева от "СК Поморие" и Билсерин Сюлейман от Нови Пазар. При мъжете шампион стана Сава Тодоров от Карнобат, втори се нареди Стоян Владков от "Дунав Русе" и Йордан Петров от "Суперспорт Варна". Наградният фонд бе разпределен между първите 6 завършили от двете възрастови групи.