СИЛНО ПРЕДСТАВЯНЕ ЗА АТЛЕТИТЕ НА ДОБРУДЖА 99 В ПРОБЕГА "МИТЕТО" В КОЙНАРЕ

Лека атлетика

Възпитаниците на "Добруджа 99" се върнаха със силни класирания от 26-ия лекоатлетическия пробег "Митето" в град Койнаре. На проявата взеха участие повече от 20 клуба като някои от тях са Габрово, Ловеч, Варна, Добрич, София, Шумен, Нови Пазар и др., съобщиха за "Център спорт" от клуба.

Състезанието започна с най-малката възрастова група, а именно деца под 14 г., пробягвайки и най-късата дистанция от 500 м. Терена по който състезателите мериха сили бе тревиста настилка, тип крос кънтри. Най-малкият състезател на "Добруджа 99" Ашкън Али победи всички свои съперници и това му донесе мървото място и златния медал. Той пробяга своите първи състезателни 500м и то много успешно. Карина Георгиева също пробяга 500 м и финишира на 4-то място. Анджела Георгиева участва на девойки младша възраст на дистанция 1000м като тя успя да влезе в челната тройка, нареждайки се на второ място. Алтен Атанасова,възпитаничка на спортно училище Г. С. Раковски в гр. Добрич не и достигна малко, за да се качи на стълбичката и тя финишира на 4-то място на 2000 м. Брат й Денис Атанасов имаше същото класиране при юноши старша възраст. В последната възрастова група при жени участва Радосвета Симеонова. Пробяганата дистанция бе 5000 м и добричлийката ни се окичи с бронзовото отличие. Пред нея са Маринела Нинева от Локо Дряново и Силвия Георгиева от Евър Варна.