БОРЦИТЕ НА ДОБРУДЖАНСКИ ЮНАК ДОСТИГНАХА ДО 4 ТИТЛИ В БУРГАС И ОБЩО 10 МЕДАЛА

Борба

Над 150 млади борци от 13 български клуба взеха участие в традиционния турнир провел се в кв. Меден рудник.

Многобройните зрители станаха свидетели на интересни и оспорвани схватки. Домакините от СКСБ "Продан Гарджев" съвместно с общината и инициативен комитет бяха създали перфектна организация. Турнирът бе в чест на Никола Станчев и Продан Гарджев.
Клуб „Добруджански юнак“ беше представен от 13 участници. Възпитаниците на Драгомир Стойчев завоюваха 4 златни, 3 сребърни и 3 бронзови отличия. Пресиян Димитров след 4 победи стана шампион на финала - надделя над другия добрички представетел Васил Василев, който също извоюва 3 победи до достигне финала в категория 35 кг. При 38-килограмовите също имаше добрички финал, след като двамата близнаци Дарин и Дилян Дичкови не дадоха шанс на конкуренцията. Дарин Дичков заслужено стана шампион.  В категория 42 кг Иван Симеонов доказа, че може да се разчита на него допусна само една загуба от шампиона Калоян Атанасов, който е и многократен шампион на България. В кат. 66 кг Калоян Стефанов  след 3 убедителни срещи също стана шампион. В тежката категория хегемонията на добруджанци се оказа пълна - шампион - Петър Цонев, втори - Искрен Виденов  и трети стана  Радослав Колев. В по-горната възраст Светослав Йорданов и Деян Жеков останаха трети. Клуб Добруджански юнак зае престижното трето място в отборното подреждане.