Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ЦСКА 1948 С ИНФАРКТНА ПОБЕДА НАД ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)

ЦСКА 1948 постигна много трудна победа над Черноморец (Балчик) в среща от втория кръг на Втора лига.

Резултатът бе открит в 43-ата минута от Томислав Павлов от "червените". В 82-ата минута голмайсторът на гостите Владислав Мирчев изравни с глава. В добавеното време резервата Светослав Диков направи 2:1. Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски" пред около 400 зрители.

Това е първи успех за състава на
Валентин Илиев във втория ешелон, като от началото на сезона "червените" показват слаб футбол. Същевременно коравият тим от Балчик продължава с мъжката си игра и за малко да вземе точка срещу втори фаворит, след като в първия кръг от надпреварата направи равенство срещу Локомотив (София).

+103

Първото полувреме премина под диктовката на домакините, които обаче срещнаха сериозна съпротива от страна на отбраната на Черноморец.

Николай Минков можеше да открие резултата в началото, но бившият нападател на Черно море не намери целта с глава. В 30-ата минута дойде нова възможност за ЦСКА 1948. Андон Гущеров прати снаряд от фаул, но топката се отби в страничната греда и излезе в аут.

+103
Нещата отиваха към нулево равенство до почивката, когато Томислав Павлов опъна мрежата. Това се случи в 43-ата минута, когато техничният халф намери "паяжината" с чудесен шут от далечна дистанция, който не остави никакви шансове на вратаря на гостите

Християн Христов.

ЦСКА 1948 - Черноморец(Балчик)+103

През втората част картината се промени. Столичани започнаха да губят инициативата, а футболистите на Георги Иванов - да натискат все повече. Така се стигна до 82-ата минута, когато голаджията на Черноморец Владислав Мирчев изравни. Реализаторът, който преди години игра на "
Сантиаго Бернабеу" срещу Реал Мадрид в Шампионската лига, засече с глава центриране и направи резултата 1:1.

Слабата игра на ЦСКА 1948 доведе мача до 93-ата минута, когато резервата Светослав Диков стана герой за "червените". Миналогодишният голмайстор на Втора лига показа класа и усет за пласиране, оказвайки се на точното място и отблизо матира стража на "акулите" от Балчик Христов - 2:1 за домакините.