Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ ПОЛУЧИ ПРИЗА „ЛЮБИМЕЦ НА ПУБЛИКАТА“ НА УНИКАЛНОТО ШОУ ЗА НАРОДНИ БОРБИ „ДИВАТА СЦЕНА“

В Челопеч се проведоха народните борби „Дивата сцена“. Голямото шоу, на което се определя баш шампиона на народните борби, събра едни от най-големите имена и национали в този спорт. Най-атрактивната среща бе в тежката категория над 90 килограма. До финала достигна добричлията Драгомир Стойчев (на снимката вляво, с червения елек), който след оспорвана схватка отстъпи пред Димитър Кумчев.

Шампионът прибра живо теле, а Драго взе приза „Любимец на публиката“. „Изключително много бях изненадан за тази награда, но съм щастлив, че я получих“, заяви след финалната си схватка пред „Център спорт“ Драгомир Стойчев. До финала той записа две чудесни победи.
Оспорвана бе битката и при 90-килограмовите, в която се срещнаха също бивши национали. Все пак след 15-минутна схватка Мирослав Гешев надделя над бронзовия олимпийски медалист Явор Янакиев в продължението. Шампионът пък бе награден с живо овца, която бе по-тежка от повечето му съперници.
А Станчо Инджов стана победител в категория до 70 кг след успех над Христо Енчев. Шампионът си тръгна с агне.
В женската надпревара Мария Оряшкова, петкратната световна шампионка по самбо и настояща шампионка по борба на България, се наложи над Даяна Стойчева с туш.
Надпреварата бе съпътствана с много традиции и изгледана на живо от хиляди зрители. Борците представляваха свой регион и излизаха на тепиха с облекла с избродирани шевици на своя край музиката и танците на ансамбъл „Българе“ бяха част от грандиозния спектакъл.
Атрактивното шоу бе организирано за втора поредна година от община Челопеч. Сред гостите бяха много именити борци на България, както и президентът на БФ Борба Христо Маринов.