Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ВРАТАРЯТ НА ЧЕРНОМОРЕЦ (БЧ) ДОНЕСЕ ТОЧКАТА ПРИ ГОСТУВАНЕТО НА ЛОКО СФ

Отборът на Локомотив (София) стъпи накриво още на старта във Втора лига. Завършилият на второ място през миналата кампания състав пропусна да победи Черноморец (Балчик), който беше 11-и през миналата година, на старта сезон 2018/2019 година.

Двата тима завършиха 0:0 пред над 1000 зрители в "Надежда", а най-добрият футболист на терена беше вратарят Християн Христов, който на няколко пъти спаси вратата на гостите. Емил Виячки и Костадин Хазуров пък пропуснаха другите най-добри възможности, след като не уцелиха вратата.
Страхотно спасяване на Александър Любенов в последната минута на продължението пък дори спаси "червено-черните" от още по-голяма издънка.
Тимът на Ангел Колев направи много промени в състава през лятото, след като загуби нещастно баража за Първа лига срещу Витоша (Бистрица).
Двата тима бяха играли за последно в столичния квартал "Надежда" на пети април, когато домакините победиха с 1:0, а голмайстор беше Николай Цветков. Интересното е, че само Христос Контохристос и Емил Виячки от титулярите на "червено-черните" бяха сред стартовите футболисти и преди три месеца.
Гостите от Балчик, които привлякоха опитните Михаил Венков и Тодор Паланков, имаха шестима титуляри от последната си визита на стадион "Локомотив" - Христян Христов, Траян Траянов, Генади Луго, Мирослав Начев, Николай Иванов и Цветан Илиев.
Първото полувреме беше равностойно, като завърналият се при "червено-черните" Алексанър Любенов показа добър рефлекс в 32-ата минута, когато изби в ъглов удар изстрел от 20 метра на Валери Христов.
Буквално в последната минута на първата част вратарят на гостите Христов с фантастично спасяване спря Георгиос Бузукис, който стреля с глава от няколко метра. Много от играчите на двата тима сътвориха меле секунди по-късно, като се сбутаха на терена, а домакините дори искаха червен картон за противников състезател, тъй като претендираха за удар без топка.
На почивката в игра влязоха Мартин Станкев и Франк Мбарга за Локомотив, както и Александър Попов за "сините". Вратарят Любенов в 56-ата минута изби удар на Цветан Илиев, който първо тупна в земята, а след това беше на път да прехвърли юношата на Левски.
Последва хубаво спасяване на Християн Христов, който се намеси след удар на Богомил Христов с левия крак. Хазуров с глава пропусна нова добра възможност в 68-ата минута.
Венков стреля с глава след центрирането от корнер, а при следващата атака Костадин Хазуров направи сериозен пропуск. Деветката беше оставен непокрит в наказателното поле, но прати топката в аут.
В 72-ата минута грешка в защитата на Черноморец изведе Станкев сам срещу вратаря Христов, който затвори крилото и пак спаси вратата си. Секунди по-късно резервата Ахмет Хасан стреля опасно над горната греда.
Капитанът Владислав Романов проби отляво и стреля силно, но Христов за пореден път изби в ъглов удар в 74-ата минута. Бранителят Емил Виячки направи страхотен пропуск в 81-ата минута, пращайки топката в аут с глава, вместо в празната врата от няколко метра.
Георги Нетов също влезе за домакините, които търсеха гола с всички сили, въпреки че в края на мача и умората си каза думата. Това даде отлични шансове за контраатака на тима от Балчик, който пропиля две контраатаки, а в продължението на мача Любенов със страхотно спасяване изби в корнер удар с глава на Попов. Крилото беше оставен непокрит на няколко метра фронтално срещу вратата на Локомотив.
Двубоят бе наблюдаван от миналогодишния голмайстор на Локото Илия Димитров, който отбеляза 18 попадения с тима от "Надежда"(б.а.17 за първенство и един в баража), преди да се върне в Левски, на който донесе трите точки срещу Ботев (Пловдив) при успеха с 1:0 на "Коматево".
Нападателят стиска палци за бившите си съотборници до последната минута, но и това не помогна на домакините.
Локомотив гостува на Монтана в следващия кръг, докато момчетата на Георги Иванов гостува отново в София, но този път на ЦСКА 1948. Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg