РАДОСВЕТА СИМЕОНОВА УЧАСТВА НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ

Лека атлетика

В Скопие се проведе Европейското първенство по планинско бягане. Представителките на женския българския отбор бяха Маринела Нинева /Локо Дряново/, Мая Недялкова /СКО Ловеч/ и добричлийката Радосвета Симеонова от Добруджа 99.

Припомняме, че трите националки доведоха България на първо място на отминалата преди месец Балканиада в Сърбия. Тази година държавите са 28, като 18 са с пълни попълнения от състезатели. Старта на жените бе даден в 10:45 македонско време ,а по трасето мериха сили общо 75 жени. Разстоянието,което преминаха бе 11км или 2 големи обиколки от 5500м. Първа от българките ни финишира Маринела Нинева с време 1:02:30 нареждайки се на 22-то място ,втората от българките бе Мая Недялкова с време 1:04:20 и на секунди след нея финишира и шампионката ни на маратон, спортно ходене и стипълчейз Радосвета Симеонова с 1:04:29. Съответно те заемат 33-то и 34-то място сред останалите участнички. С общи усилия България се нареди на престижното 7 -място в Европа сред 18 отбора и 65 успешно финиширали състезателки. Радвам се ,че взех участие на такъв голям форум. Планинските бягания не са моята дисциплина,но въпреки това се справям успешно.Тежки са, защото трябва да имаш силни крака и здраво тяло,с такива участия трупам опит и ставам все по-добра. Доволна съм от представянето си , от времето и най-вече от крайния резултат.