КАРАТЕКИТЕ ОТ ДОБРИЧ - №1 В КОМПЛЕКСНОТО КЛАСИРАНЕ НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ТУРНИР ЗА КУПА КАВАРНА

Бойни спортове

Карате клуб "Самурай" - Добрич, зае първо място в крайното комплексно класиране в XIII-ия Международен турнир Купа Каварна. КК "Самурай" завоюва 7 златни медала - Цветелина Иванова - 8 г. ката, Николай Димитров - 9 г. ката, Валерия Панайотова - 10 г. ката, Стивън Стоянов -11 г. ката, отбор момчета до 14 г. ката, Николай Димитров -9 г. кумите -до 30 кг. , Симеон Младенов - до 14 г. кумите до 40 кг., както и 3 сребърни, 4 бронзови медала.

Турнирът премина под патронажа на кмета г-жа Нина Ставрева. В състезанието взеха участие над 150 състезатели от 15 спортни клуба от страната и един от Румъния.

KБС „Калиакра“ завоюва 9 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медали, като завърши първи комплексно в турнира. Двубоите бяха за всички възрасти в дисциплините „ката” и „кумите”, а при най-малките деца до 7 години - в дисциплината „макевара”. Клубът по бойни спортове „Калиакра” се представи със 17 състезатели. С най-голям брой каратеки бяха най-малките – 8 и10-годишните, за които това беше първо състезание като домакини, каза треньорът на клуба Ариф Арифов. Клубът  се представи и отборно в двете дисциплини „ката” и „кумите”. Златни медали в индивидуалната надпревара извоюваха Дани Филев („ката“),  Грациела Йорданова и Дона Димитрова („кумите“). В отборното класиране за момичета и момчета възпитаниците на Ариф Арифов се окичиха със златни медали в дисциплината „ката“ и сребърни в дисциплината в дисциплината „макевара“. Националните състезатели Женя Янева, Елена Янева и  Грациела  Йорданова също взеха участие в международния турнир.