ДОБРУДЖА 07 Е НА ПОЛУФИНАЛ, СЛЕД КАТО НАКАЗА И ЦСКА (ОБНОВЕНА)

Волейбол

Момчетата на Добруджа 07 постигнаха втора поредна победа на държавното първенство по волейбол за кадети до 17 г.

Днес възпитаниците на Веселин Великов победиха ЦСКА с 3-2 гейма и по този начин се класираха за полуфиналите, а червените ще играят за местата от 5-о до 8-о. Във втория си двубой в собствената зала "Добротица" добричлии започнаха трудно мача, като допуснаха да отстъпят с 25-20 точки. В следващите минути добруджанци коригираха играта си и закономерно оставиха армейците на 22 и 10 точки в следващите два гейма. Армейците върнаха интригата в срещата в четвъртата част, която затвориха при резултат 25-22 в тяхна полза, като така двубоят трябваше да се реши в тайбрек. В решителния пети гейм домакините надделяха с 15-8. В петък от 17 часа те излизат срещу пловдивския Виктория волей в пряк сблъсък за първата позиция в групата.