ОТЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ ЗА СКЛА "ДОБРУДЖА" ПРЕЗ УИКЕНДА НА НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ В СОФИЯ

Лека атлетика

Отминалия уикенд донесе много радост, удовлетворение и успехи в СКЛА „Добруджа” на Националния шампионат за юноши и девойки младша възраст , който се проведе на Националния стадион „Васил Левски” в град София.

„Възходящата форма на Мира Николова и донесе цели три медала в това състезание, в едни от най-коварните дисциплини - 400м. – 2-ро място с време - 60.83 лично постижение, 800м. – 2-ро място с време - 2,26 също лично постижение и отличната щафета 4 х 400м. заели – 3-то м. с лично постижение в битката с най-добрите отбори в България. Михаела Иванова се представи страхотно в тройния скок , където скочи 10.42 – най-доброто и постижение до момента и зае 4-тото място в крайното класиране. Сестричката на Мира, Нели Николова също показа завидна борбеност и спортен дух в бягането на 800м., където постигна силно постижение и 5-то място в класирането. Десислава Йорданова подобри постижението си на 400м. от миналата година и показа развитие в тласкането на гюлле. Да не пропускаме Мая Щерева, Селин Айдън и Рени Хинева, които се състезаваха в по-дългите дистанции 1500м и 3000м. Ще завършим с най-сладкото като изживяване-отборното 3-то място и бронзовите медали на нашия женски квартет /Нели Николова, Михаела Иванова, Рени Хинева, Мира Николова/. Представянето ни беше повече от успешно и благодарим на тези борбени лъвчета за упоритостта и себе раздаването. Бъдете здрави.“ - заяви треньорката Силвия Петрова.