VIVACOM 4G мобилна мрежа
   Информационна агенция "Център Спорт"  centersport@abv.bg, +359 886 01 53 91

Създаден на 1 октомври 2009 г. Първият спортен сайт на Добричка област  facebook.com/centersport.org

23 БЪЛГАРЧЕТА ЗАПОЧНАХА С ПОБЕДИ В "АЛБЕНА КЪП"

Тенис

Изключително силно започнаха родните тенисисти на турнира „Албена къп", съобщават от родната федерация.


Надпреварата от календара на Тенис Европа до 14 години е от най-високата първа категория, на който страната ни за първи път има привилегията да домакинства. 23 българчета (13 юноши и 10 девойки) се класираха за втория кръг. Броят на родните ни таланти, които започнаха в основната схема (общо 56 ) е абсолютен рекорд за брой българи в тази фаза на турнир от Категория 1. Това става възможно благодарение на домакинството на страната ни.  

Резултати юноши :

№ 4 Динко Динев – Андрей Войкан ( Румъния) 6:0, 6:3

№7 Светлин Керемедчиев – Раду Даниел Флореа (Румъния) 6:0, 6:1

№11 Драгомир Драганов – Матей Кристиан Онорфреи (Румъния) 6:1, 6:3

№14 Адриано Дженев – Андрей Клаудию (Румъния) 2:6, 6:3, 6:2

Лъчезар Каракашев – №13 Давид Ману (Румъния) 4:6, 6:3, 6:4

Михаил Иванов – Джошуа Нитс (Белгия) 6:2, 6:4

Илиян Радулов – Илиан Борлее (Белгия) 6:3, 6:3

Рафаел Зард – Никита Гавашели (Русия) 6:0, 6:2

Борислав Златанов – Виталии Хоровои (Украина) 6:4, 6:1

Димитър Пенчев – Драгош Букуреску (Румъния) 6:0, 6:3

Симеон Латинчев – Платон Кузнецов (Русия) 6:4, 6:0

Дейвид Симеонов – Луки Ниварлет (Белгия) 6:1, 2:6, 6:4

Виктор Марков – №16 Яник Келм (Германия) 7:6(5), 6:7(5), 6:1

№3 Уилиам Юча (Франция) – Георги Георгиев 6:1 6:1

Жосе Мурариу (САЩ) – Павел Маринов 6:4, 6:0

№12 Дан Василе Дута (Румъния) – Иван Монов 6:2, 6:3

Борис Мркев (Македония) – Християн Боримечков 6:3, 6:4

Даниил Блинов (Русия) – Виктор Ангелов 6:0, 6:1

Латис Гетхин (Хонг Конг) – Дилиан Султанов 6:2, 6:0

Пиер Каре (Франция) – Янаки Милев 6:3, 6:2

№3 Михай Александру Коман (Румъния) – Саркис Хорикян 6:0, 6:3

№8 Марк Маджанджич (Германия) – Борис Басарболиев 6:2, 5:7, 6:2

Алекс Дегабриеле (Малта) – Александър Николов 6:2, 6:4

Матиас Каскс (Канада) – Александър Свиленов Митков 6:1, 6:3

Антъни Райт (Великобритания) – Ангел Владов 6:1, 6:2

Флорентин-Александру Скарлат (Румъния) – Никола Силчанов 6:1, 6:0

№6 Рон Еллоук (Израел) – Боян Баев 6:0, 6:1


Резултати девойки :

№2 Катерина Димитрова – Бриана Мария Спартару (Румъния) 6:2, 6:3

№4 Стела Пеева – Дария Тудор (Румъния) 6:2, 6:0

№5 Денислава Глушкова – Риана Кристеа (Румъния) 6:3, 6:4

№7 Михаела Цонева – Ада Пинара Карабачак (Турция) 6:1, 6:1

№8 Виктория Велева – Кармен Андреа Хереа (Румъния) 6:3, 6:2

Росица Денчева – Емили Сарпе (Молдова) 6:1 ,6:3

Меган Кунинска – Юлия Скоровинкова (Русия) 6:2, 6:1

Виолина Митрофанова – Мирна Ал Джбраил (Белгия) 6:1, 6:0

Анастасия Александра Николова - Лилия Шаброва (Русия) 5:0, Retired

Мария Танева – София Чиобича (Румъния) 6:2, 6:3

№1 Фатма Идризович (Сърбия) – Михаела Йорданова 6:0, 6:0

Валиантсина Палейкова (Беларус) – Йоана Иванова 7:5, 6:4

Бренда Фрухвиртова (Чехия) – Ева Бусаад 6:3, 6:0

№12 Йохане Свендсен (Дания) – Лидия Енчева 6:2, 6:0

Криси Алексия Тудора (Румъния) – Даниеле Иванова 6:0, 6:2

Елизабет Стронгина (Русия) – Дария Великова 6:4, 6:1

Лука Удварди (Унгария) – Габриела Митева 6:0, 6:1

Шарлот Лелу (Франция) – Йоана Радулова 6:4, 7:6(6)

№16 Мишел Уеинсток (Германия) – Виктория Лазарова 6:4, 6:0

№14 Оливия Грозаву (Молдова) – Лия Пенчева 2:6, 6:2, 7:5

Ками Ошер (Израел) – Никол Йорданова 6:4, 6:2

№15 Сара Тату (Великобритания) – Мария Рогачева 6:0, 6:1

Йоана Драгомир (Румъния) – Полина Георгиева 6:2, 7:5

№ Юлия Джерман (Молдова) – Надежда Петкова 6:1, 6:3

№11 Лара Неделкович (Австрия) – Ангела Ганева 7:5, 6:4

№13 Мария Йоана Сесара (Румъния) – Мила Георгиева 5:7, 6:2, 6:4

№9 София Виктория Черноморска (Русия) – Ира Тодориева 6:2, 7:5

Алисия Надежкина (Русия) – Йоана Дряновска 6:1, 6:1

№10 Юлия Йонуску (Румъния) – Атина Пандова 6:1, 6:1


8 победи от 10 мача записаха националните състезатели по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант" на БФТ и нейните партньори „Адвент Груп", „Асикс" и „Гроугрийн Юръп" АД.

„А" нац. отбор до 14 год. е в състав : Динко Динев (ТК „Авеню", Бургас), Драгомир Драганов (ТК „Авеню", Бургас), Янаки Милев (ТК „Локо 98", Пловдив), Катерина Димитрова (ТК „Локо 98", Пловдив), Денислава Глушкова (ТК „Дема", София), Стела Пеева (ТК „Авеню", Бургас). Треньор на отбора е Тодор Енев

„Б" националите до 14 год. са в състав : Димитър Пенчев (ТК „Кристи", Дряново), Михаил Иванов (ТК „15:40", София), Виолина Митрофанова (ТК „Спорт Палас", Сливен), Ангела Ганева (ТК „Кристи", Дряново). Треньор на отбора е Велиан Бакалов


Надпреварата в Албена се реализира с подкрепата на Българската федерация по тенис, Албена АД, Бор Чвор, Смайл ивентс, Стантекс, Магията на Българската роза, Исторически парк АД, Пионер и др.

Сходни връзки

izida_sport_2

СПОРТЕН КОМПЛЕКС "ИЗИДА"

ReklamaYupi

Фейсбук

centersport.org on Facebook

Виц

изСПОРТЕН СМЯХ

Въпрос към министъра на правосъдието:
- Пазите ли всички изходи на затвора?
- Пазим ги, ама те бягат през входа!..

Rek-2


Потребителски функции






Ако сте изгубили парола?

rekl left

Hit Counter