РАДОСВЕТА СИМЕОНОВА ЗАВЪРШИ ВТОРА НА 10.5 КМ НА МАРАТОНА ВЪВ ВАРНА

Лека атлетика

Атлетка №1 на Добрич през последните години Радосвета Симеонова продължава своето силно представяне на състезанията у нас. Днес състезателката на Добруджа 99, която е и националка, завърши на втора позиция в дисциплината 10,5 км, която бе част от програмата на Варненския маратон. За вицешампионското си място тя получи чек с 500 лева от наградния фонд. Първа финалната линия пресече Лиляна Георгиева с време 39:17.

Добричлийката записа резултат от 39:46, като метри не й достигнаха, за да преключи като шампионка. Трета завърши друга българка - Наталия Кременска с време 43:55. Предишният ден Радосвета спечели първа място в "Дяволския мост" в Ардино, където бе най-добра на 7 км. Италианецът от марокански произход Ахмет Насеф и кенийката Рут Матебо триумфираха като победители в Маратон Варна 2018 и така си осигуриха предварително място в спора за спечелването за тази година на големия джакпот от 20 000 лв. за общо най-добро представяне в българската атлетическа верига „Бягането като начин на живот“.
Състезанието и съпътстващите активности отново превърнаха центъра на града в огромна спортна арена, няколко хиляди като участници и зрители станаха свидетели на прекрасен спортен празник, предоставящ нови възможности за още по-активен здравословен начин на живот на варненци и гостите на морската столица.
По трасето потеглиха над 700 атлети в отделните дисциплини и 300 участници в масовия старт на 2 км – общо представители на 19 държави.