КМЕТЪТ НА ДОБРИЧ И КЛУБНИЯТ ШЕФ НА ДОБРУДЖА 1919 БЯХА НА ТОЧКА ОТ ФИНАЛ

Тенис

Завърши двойковият турнир по тенис в категорията двойки-мъже, организиран на кортовете на спортен комплекс „Простор“ в Добрич. Единадесет двойки от града премериха сили в надпреварата, както и две много силни двойки от Варна.

Кметът на Добрич - Йордан Йорданов, и президентът на ФК ”Добруджа 1919” Николай Милков, сформираха тандем, който не влизаше в сметките на фаворитите. За всеобщо изумление вип-двойката се представи на изненадващо високо ниво и дори бе на крачка от финала, изпускайки мачбол при 5:4 срещу победителите в турнира Йордан Желев/Диян Жеков. Радослав Петков и Николай Ганов се поздравиха със сребърните медали, като подобно класиране би се отчело като безспорен успех за тях, след като двамата не бяха играли заедно повече от година. Другите полуфиналисти са от двойка, сформирана от млади таланти в тениса – Михаил Йовев и Томислав Пеев. Незадоволително се представи двойката на победителя в индивидуалния турнир Светлин Вълчев, както и двойката сочена предварително за фаворит – Диян Михайлов/Марио Братоев.