Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ДОБРУДЖА1919 ВЗЕ ДЕРБИТО С 3-0, ОСТАВА САМО НА ТЕОРИЯ ДА СЕ ВЪРНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА

Футболистите на Добруджа 1919 победиха Суворово с 3-0 в среща от 24-я кръг на Североизточната трета лига. Двубоят се игра на стадион "Дружба" и започна с минута мълчание в памет на загиналите на автомагистрала "Тракия".

Головата сметка на домакините в дербито на кръга между първия и втория откри Румен Николов в 40 мин. След почивката Беадиров в 60 мин. и отново Румен Николов, но в 62 мин., довършиха гостите за класическия резултат. С 19 победи и 2 равенства Добруджа 1919 е начело с 59 т. Вторият в таблицата Суворово вече е на 14 точки, като остава само и на теория добричлии да си подпечатат визите за Втора лига. В следващия кръг "жълто-зелените" гостуват на Хитрино в сряда - 18 април.

Тежка загуба с 3-0 днес Калиакра отнесе във Варна при гостуването си Спартак 1918, а Септември 98 отнесе с 6-0 като гост Ботев Нови пазар.