НАЦИОНАЛИТЕ НА ЩЕ ИГРАЯТ ЗА 5-8 МЯСТО НА ЕВРОВОЛЕЙ

Волейбол

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години, в чийто редици са състезателте на Добруджа 07 Теодор Йорданов и Дамян Колев, продължава участието си във втората фаза на Европейското първенство в Чехия и Словакия. Младите ни волейболисти ще играят във втората четворка и ще се борят за разпределение на местата от пето до осмо.

До този развой се стигна, след като „лъвчетата“ победиха Турция с 3:0 гейма, в последната си среща от груповата фаза, но след това тимът на Чехия надигра лидера до този момент Германия с 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:22) в завърши на втората позиция. Момчетата на Пламен Христов приключиха на трета позиция в група I със 7 точки (3 победи, 2 загуби). Четвъртото място е за Беларус. От Европейското първенство отпада отборите на Турция и Гърция, които заеха последните две места в групата.

Крайно класиране в двете групи на Европейското първенство вижте тук.

В следващия етап националите ни излизат срещу волейболистите на Франция, които завършиха на четвърто място в група II. Представителите на Беларус ще се изправят срещу третия от другия поток - Белгия.

Мачовете са на 14 април (събота). Българският отбор открива полуфиналите за 5-8 място в 13:30 ч. б.в.

За финалната четворка се класираха отборите на Германия, Чехия, Италия и Русия.