7 МЕДАЛА СПЕЧЕЛИХА АТЛЕТИТЕ НА ДОБРУДЖА 99 В ШАМПИОНАТА ПО СПОРТНО ХОДЕНЕ

Лека атлетика

4 златни, 1 сребърен и два бронзови медала завоюваха състезателите на Добруджа 99 от националния шампионат по спортно ходене в Добрич.

Очаквано шампионка на 20 км при жените стана радосвета Симеонова с време 1:53.3 ч. Нейната съотборничка Теодора Златева се окичи с бронзов медал. Интересното е, че времето на златната медалистка бе по-добро от това на първенеца при мъжете Петър Лалов от Мизия, който приключи за 1:57.53 ч. При девойките до 20 г. Габриела Красимирова пресече първа финалната линия на дистанцията от 10 км, следвана от Кристияна Стефанова. Иван Кючуков от Добруджа се нареди втори на 10 км спортно ходене при при юноши под 20 год., а Алишан Али спечели бронзов медал за Добруджа 99.
При девойките под 18 години шампионка на 5 км стана Алтен Атанасова от Добруджа 99, а нейният съотборник Петър Димов спечели състезанието при момчета под 16 г. на 3 км. Трета в същата възрастова група при момичетата завърши Мая Щерева от Добруджа. Националният шампионат бе и за определяне на представителния ни тим за Балканиадата в сръбския град Нови Сад, която ще е на 14 април.