Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) НАДВИ СВЕТКАВИЦА, ДЕЙВИД ФИЛИПОВ ДЕБЮТИРА С ГОЛ

Септември (Тервел) започна с победа пролетния дял на Североизточната Трета лига. Тервелчани се наложиха, като домакини с 2:1 над Светкавица (Търговище) в мач от 20-ия кръг на първенството. През първата част на двубоя, двата отбора направиха по няколко пропуска, но гол така и не падна.

Домакините започнаха  по-концентрирано втората част и пет минути след подновяването на играта откриха резултата. Бившият футболист на Добруджа Танер Надир засече с глава центриране от статично положение. В 65-ата минута юношата на Добруджа Дейвид Филипов увенча дебюта си за Септември с красив гол, след като се измъкна от защитата на гостите. След като се се измъкна от защитата на гостите, юношата на Добруджа Дейвид Филипов увенча дебюта си за Септември с красив гол в 65-ата минута. Десет минути преди края на мача, Светкавица върна едно попадение. След успеха тимът от Тервел има в актива си 23 точки и заема 6-о място, лидер в класирането е  Добруджа с 47 точки.