МОНТАНА ПОВЕДЕ НА ДОБРУДЖА 07

Волейбол

Монтана поведе в 1/4-финалната серия срещу Добруджа 07. Волейболистите на Даниел Пеев спечелиха в своята зала Младост първия мач с 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:20).

Домакините започнаха по-добре срещата и още при първото техническо прекъсване имаха аванс от 4 точки. До края на гейма те не изпуснаха инициативата. Вторият гейм бе далеч по-интересен, оспорван и изпълнен с обрати. Монтана дръпна с 8:5 при първата задължителна пауза, но гостите обърнаха развитието и при втората имаха преднина от 6 точки. Домакините не се предадоха и изравниха при 24:24. Последваха две точки за Добруджа и равенство в геймовете. В третата и четвърта част домакините имаха превес, в нито един момент не изпуснаха контрола върху мача. Над всички отново бе Кирил Клетс, който заби 29 точки (7 аса, 1 блокада), Борис Наков добави 10 (3 блокади). За гостите от Добруджа 07 Димитър Маринков завърши с 16 точки (6 аса), Мартин Мечкаров добави 14. BGvolleyball.com/lap.bg

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Монтана Борис Николов, вижте ТУК.