ЩЕ ИМА НОВ НОСИТЕЛ НА ВОЛЕЙБОЛНАТА КУПА

Волейбол

Монтана ще играе на финал в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

Тази вечер във втория полуфинал домакините на турнира елиминираха Добруджа 07 с 3:1 (25:20, 26:24, 22:25, 25:19).

Зала "Младост" отново бе пълна, а гостите от Добруджа 07 също имаха своя агитка с верните си фенове.

Двубоят започна равностойно, но началният удар отново даде леко предимство на Монтана. Домакините дръпнаха с 3 точки при 11:8 след силни сервиси на Константин Абаев. Домакините не изпуснаха лидерството, а в края Кирил Клетс също показа уменията си на начален удар.

През втората част Монтана продължи да затруднява посрещането на съперника. Геймът бе равностоен. Домакините дръпнаха с 2 точки в края при 22:20, но след ас на Жулиен Георгиев Добруджа 07 изравни при 23:23. Монтана имаше две възможности да спечели частта. При 25:24 за домакините атаката на гостите излезе в аут, което означаваше гейм за Монтана.

Играчите на Добруджа 07 започнаха по-добре третия гейм. Добра серия от начален удар на Светослав Арнаудов позволи на гостите да поведат с 5 точки за 13:8. Монтана постепенно намали изоставането си след два аса на Кирил Клетс, а след това изравни при 21:21. Гостите не допуснаха грешки до края на гейма и взеха гейма.

Монтана изигра много силно четвъртия гейм и се класира на финала, където ще срещне тима на Нефтохимик 2010. Двубоят е в неделя, 14 януари, от 18:30 ч.

Монтана: Златко Кьосев, Иван Латунов, Константин Абаев, Аспарух Аспарухов, Борис Наков, Кирил Клетс и Добромир Иванов – либеро;

Треньор: Даниел Пеев;

Добруджа 07: Денимир Димитров, Денис Чавдаров, Невен Нешев, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Жулиен Георгиев и Христо Христов - либеро;

Треньор: Петър Пенев;