ДОБРУДЖА 07 ОТСТРАНИ ЛЕВСКИ И СЕ КЛАСИРА ЗА ФИНАЛНАТА ФАЗА ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

Волейбол

ДОБРУДЖА 07 - ЛЕВСКИ 3-2 (21-25, 25-19, 25-20, 19-25, 15-12)

Мъжкият волейболен отбор на Добруджа 07 елиминира Левски с 3-2 гейма в среща от третия кръг  на турнира за Kупата на България.

Гостите от столицата, водени от Владо Николов и в чийто редици дебют направиха новите попълнения – руснакът Евгений Банов и холандецът Даан Ван Хаарлем, започнаха добре срещата и спечелиха първата част, оставайки домакините на 21 точки. Последва обрат в играта на добричлии, които затвориха следващите два гейма на 19 и 20 точки. В четвъртата част "сините" стабилизираха своята игра и направиха всичко възможност, за да изпратят двубой в тайбрек след 25-19. В петия решителен гейм възпитаниците на Петър Пенев, подкрепяни от многобройната публика в зала "Добротица" спечелиха с 15-12 и заслужено намериха място във финалната фаза на турнира за Купата на България, който ще бъде от 12 до 14 януари в Монтана. Жребият за четвъртфиналите ще е във вторник. В следващи етап участниците са 5-те отбора, победители от 3-и кръг, който е днес, отборите заели 1-во и 2-ро място в есенния полусезон от Суперлигата, съответно Пирин (Разлог) и ЦСКА и домакинът на финалния турнир - Монтана.
Схема – Чрез пълен жребий се определят четири двойки. Играе се една среща на директна елиминация. Победителите от 1-ва и 2-ра двойка се класират за полуфинал, съответно победителите от 3-та и 4-та определят втория полуфинал. Победителите в полуфиналните срещи играят финал за излъчване на носител на Купа България. Не се провежда среща за 3-то и 4-то място.