Информационна агенция "Център Спорт"  [email protected], +359 886 01 53 91

ОБЗОР 2017: ЧЕРНОМОРЕЦ СПЕЧЕЛИ КУПАТА И ОТИДЕ ПРИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ, ДОБРУДЖА ОСТАНА ПРИ АМАТЬОРИТЕ

Изключително успешна бе 2017 година за футболистите на Черноморец (Балчик). Воден от Георги Иванов-Геша, тимът от Белия град безспорно бе най-добрият футболен отбор в Добричка област. Той спечели Купата на Аматьорската лига, след като на финала надигра ЦСКА 1948 с категоричното 3:0 и така заслужено триумфираха с най-престижното аматьорско отличие.

Попаденията за “моряците” паднаха през втората част. В 52-ата минута Беадир Беадиров получи топката на два метра от голлинията и направи резултата 1:0 в полза на "светлосините". В 57-ата играчите на Георги Иванов можеха да решат всичко, но Стоян Деспотов направи изключително спасяване. Цветан Илиев остана сам в наказателното поле, но вратарят бе безпогрешен. В 69-ата минута “моряците” стигнаха до абсолютно заслужен втори гол в мрежата на “червените”. Валентин Веселинов получи пас, халфът на Черноморец не се забави и с прецизен удар матира Десподов. В 81-ата минута Спас Спасов опита да върне едно попадение, но ударът му мина малко над целта. В последните секунди на срещата "светлосините" вкараха трети гол във вратата на ЦСКА 1948. Крайния резултат оформи Румен Александров, който излезе сам срещу Десподов и не сбърка.
Това бе втори трофей за футболистите на Черноморец през този сезон, след като спечелиха и титлата в Североизточната трета лига. Интересен факт е, че това е единственият отбор в българския футбол, който не допусна загуба през сезона. В първенството на третия ешелон балчиклии изиграха 28 мача, от които в 24 спечелиха, а в 4 завършиха наравно. Те събраха 76 точки в актива си и изпревариха основния си конкурент за първото място – състава на Добруджа 1919, с 10 точки.
Така Черноморец заслужи правото да играе във Втора лига и е единственият отбор от Добричка област, който има място при професионалистите. И за радост на феновете в Балчик, Черноморец се представя успешно. Момчетата на Геша бързо се адаптираха във втория ешелон – от 17 мача записаха 6 победи, 6 равенства и 5 загуби и с актив от 24 точки са в първата половина на таблицата с крайното есенно класиране.
За съжаление, през 2017 година любителбите на футбола в Добрич трябваше да преглътнат още едно голямо разочарование. Отборът на Добруджа не успя да спечели първенството в Североизточната трета лига и продължава да рита при аматьорите.
Но нека да изпратим годината с надежда! Добруджа е лидер в третия ешелон с 8 точки преднина пред втория в подреждането – тима на Суворово, и ако получи обещаната финансова стабилност, няма кой да го спре по пътя към основната цел – да завърши на първо място и догодина на стадион «Дружба» да идват силни отбори.