ОБЗОР 2017: КАРАТЕТО ДЪРЖИ ВИСОКО ПРОФЕСИОНАЛНО НИВО

Бойни спортове

В своята 23-годишна история карате клуб „Самурай” (Добрич) продължава да държи високо професионално ниво. През отминалата година възпитаниците на сенсей Димитър Христов завоюваха 62 медала само от държавни първенства.

21 от тях са златни, 18 сребърни и 23 бронзови. Най-успешният състезател на клуба бе Пеньо Пенев, който спечели сребърен медал на „ката” при мъжете на 21-Световно стилово първенство в Букурещ. Той стана девети на европейското в София при юношите до 18 г., а в България е държавен шампион при мъжете на ката индивидуално и отборно, златен медалист от турнира за Купата и първи на ката на държавното до 21 г.
Тулчан Мехмед бе главният „виновник” българският химн да звучи на световното в Букурещ, където стана първи  на „ката” при децата до 12 г.  Трети е на ката в световната купа и най-добрият в България в неговата възрастова група.