ДОБРУДЖАНСКА ХЕГЕМОНИЯ НА НИКУЛДЕНСКИЯ КРОС В БУРГАС

Лека атлетика

В град Бургас се проведе традиционния шосеен пробег по случай Никулден. Лекоатлетическото състезание се състоя в морската градина и в него се включиха над 100 бегачи от цялата страна.

Дистанциите между, които можеха да избират състезателите бяха две – 10 км за юноши и девойки под 18 г. и 20 км за мъже и жени. Общият награден фонд бе 3 000 лв, разпределени между победителите. Най- големите парични премии се разпределиха между мъжете и жените, които правиха 2 големи обиколки, където шампионите получиха 300 лв, а подгласниците 200 лв и 100 лв.    Конкуренцията при жените беше голяма, но въпреки това атлетката от Добруджа 99 Радосвета Симеонова успя да се справи с шампионката по крос - кънтри Маринела Нинева от Локо Дряново и Таня Димитрова от СК Костенец. „Бягането протече изцяло по асфалтов път, трасето бе бързо и съответно резултата удовлетворителен. Шосейният пробег бе с дължина 18 км , където постигнах лично време от 1:05:30. От моя страна, бягането протече стратегически, изчаквайки най-подходящия момент за атака. Това бе последното  бягане за тази отминаваща 2017 г. и смея да кажа, че беше изключителна успешна. С нови сили и  по-големи цели ще постигаме  повече през 2018 г.“, заяви Радосвета Симеонова пред „Център спорт“.
Габриела Красимирова бяга на 10 км, тя завъртя една обиколка и се класира на първо място при девойките под 18 г. Веднага след нея финишира Алтен Атанасова, също от Добруджа 99. Алтен Атанасова  направи изключително  бягане, тъй като тя бяга с момичета няколко години по-големи от нея. Денис Атанасов се класира също втори на 10 км при юношите под 18г. Победители в тази група бяха Иван Иванов от Суперспорт Варна и Чудомир Георгиев от Карнобат. Петър Димов и Габриела Желязкова пробягаха днес своите първи 10 км на състезателно ниво, като резултатите им са обнадеждаващи за бъдещи такива дълги бягания и добри класирания.