ШАМПИОНСКО ПЛУВАНЕ ЗА САРАНДЕВА Я ИЗВЕДЕ ДО ЗЛАТОТО НА 50 М СВОБОДЕН СТИЛ

Водни спортове

Станислава Сарандева завоюва златен медал на държавното лично-отборно първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст, което се проведе в национална спортна база „Спорт палас“ край Варна. Състезателката на Добруджа оглави класирането на 50 метра свободен стил.

Тя зае и четвърто място на 100 м. В отборното класиране Добруджа е на 12-а позиция с актив от 102.72 точки в конкуренцията на десетки силни отбори от цялата страна.
При момичетата добричкия клуб бе представен още от Сияна Илиева, Яна Петрова, Преслава Иванова, а при момчетата - Даниел Илиев, Брам Шриър и Здравко Желев. Ето и резултатите на талантливите плувци на Добруджа в отделните дисциплини: 50 м св. стил - 8-ми Здравко Желев, 50 м гръб - 5-ти Здравко Желев, 100 м гръб - 6-ти Здравко Желев, а на 200 м гръб остана 9-ти, на 50 м бруст Даниел Илиев се класира - 5-ти, на 100 м - 6-ти, а на 200 м остана 8-ми. Голяма воля и дух прояви един от най-добрите ни плувци Даниел Илиев, който преди около 3 седмици загуби своята майка, но въпреки всичко успя да събере сили за толкова кратко време и да финишира сред най-добрите състезатели на България. Треньори на възпитаниците са Иван Иванов и Светлин Колев.