ЖУЛИЕН ГЕОРГИЕВ ИЗБУХНА С 32 ТОЧКИ ПРИ ПОБЕДАТА НАД ХЕБЪР

Волейбол

Мъжкият волейболен отбор на Добруджа 07 записа пета победа в Суперлигата, след като се наложи над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (25:16, 22:25, 14:25, 26:24, 15:9) в отложен мач от 9-и кръг на първенството.

Носителите на Купата стартираха силно срещата, като не позволяваха на гостите особено противодействие. Така добричлии поведоха в резултат с 1:0, съобщава БГВолейбол.

Впоследствие "тигрите" се отпуснаха и показаха истинската си игра. Момчетата на Атанас Петров доминираха на терена и успяха да превърнат пасива си в актив.

Четвъртата част започна под диктовката на пазарджишкия тим, но след второто техническо прекъсване Добруджа направи обрат. Борбата бе за всяка точка, и в крайна сметка мачът влезе в тайбрек. Там домакините взеха инициативата, като направиха стабилна преднина, която се запази до края.

Над всички за добричкия тим бе Жулиен Георгиев, който избухна със страхотните 32 точки (1 ас, 3 блокади), 18 добави новото попълнение Невен Нешев (1 ас, 2 блокади). За Хебър Минчо Минчев завърши с 21 точки (2 аса, 1 блокада).

Така отборът на Добруджа заема шестото място с 13 точки (5 победи, 4 загуби), Хебър е пети с 15 точки (5 успеха, 4 поражения).

В следващия кръг Хебър гостува на Черно море, а Добруджа 07 - на Пирин. Срещите са на 1 декември (петък).