РАДОСВЕТА СИМЕОНОВА ЗАВЪРШИ 11-А НА БАЛКАНСКИЯ ШАМПИОНАТ ПО КРОС КЪНТРИ

Лека атлетика

Радосвета Симеонова се класира на 11-о място на балканския шампионат по крос кънтри в Чанаккале. Добричлийката измина 8-километровата дистанция при жените за 33:03 мин. на тежкото трасе в Турция. В днешния ден българските атлети завоюваха две купи в отборното класиране.

Мъжкият ни отбор (Йоло Николов, Митко Ценов и Иван Попов) се класира на второ място след селекцията на Турция и пред тима на Сърбия. При девойките до 20 години – Силвия Георгиева, Лиляна Георгиева, Девора Аврамова и Елица Тодорова заеха трето място след отборите на Турция и Румъния. Състезанието се откри от президента на Българската федерация по лека атлетика и Асоциацията на балканските атлетически федерации Добромир Карамаринов.