НЕФТОХИМИК 2010 ОБЪРНА ДОБРУДЖА 07 НА СТАРТА НА ПЪРВЕНСТВОТО

Волейбол

Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра с 3:1 (21:25, 25:20, 25:15, 25:18) Добруджа 07 (Добрич) в повторение от мача за Суперкупата преди седмица.

Срещата от първия кръг на Суперлигата в зала „Младост” в Бургас започна с предимство за гостите от Добрич. Те успяха да дръпнат напред в резултата още в началото на гейма и въпреки, че шампионите успяха да изравнят при 12-12 и 16-16, все пак не се стигна до обрат в тази част, съобщават от bgvolleyball.com.

След това играчите на Найден Найденов се събудиха и показаха истинските си качества, като без особени проблеми успяха да спечелят следващите три гейма за първата си победа този сезон.

Двата отбора показаха доста равностойни показатели, като в основата на победата на бургазлии се оказа добрата успеваемост в атака (54%-36%). Те бяха и по-стабилни при посрещането (57%-54%), реализираха и повече директни точки от сервис (10-7). Двата тима се отчетоха с по 10 блокади.

Най-резултатен за успеха на Нефтохимик беше Валентин Братоев с 21 точки (4 аса, 1 блок, 60% позитивно посрещане и 62% ефективност в атака), а Георги Петров добави 13 точки (1 блок, 67% позитивно посрещане и 63% ефективност в атака). За Добруджа Мартин Мечкаров се разписа с 14 точки (1 ас, 1 блок, 57% позитивно посрещане и 40% ефективност в атака), а Димитър Маринковсе отчете с 11 точки (2 аса, 3 блока, 50% позитивно посрещане и 33% ефективност в атака).

В следващия кръг на 13 октомври (петък) Нефтохимик гостува на Хебър в Пазараджик, а Добруджа 07 приема ЦСКА в Добрич ден по-късно.

Решили да направят статистика на доходите на три професии - полицай, лекар и митничар. Попитали полицая: - За колко време ще си купите "Форд"? - За 7-8 месеца. Попитали лекаря: - За колко време ще си купите "Форд"? - За 3-4 месеца. Попитали митничаря: - За колко време ще си купите "Форд"? Митничарят помислил, помислил и казал: за 18 месеца. - Как за толкова много време? - Ами "Форд" да не е малка компания?