УНИКАЛЕН УСПЕХ ЗА БЪЛГАРСКИЯ БОКС НА ЕВРОПЕЙСКОТО В АЛБЕНА

Бокс

България спечели 2 златни, 6 сребърни и 2 бронзови медала от завършилото европейско първенство по бокс за юноши във ваканционно селище "Албена".

Даниел Любенов триумфира в категория до 75 кг, като на финала победи с 4:1 съдийски гласа хърватина Габриел Веочич. Другото злато завоюва най-лекия ни бьоксьор Ергюнал Сабри (кат. до 46 кг). Останалите ни шестима финалисти се окичиха със сребърните медали. След Ясен Радев (48) и Николай Атанасов (50), загуби в спора за титлите претърпяха и Стилян Христов (60), Емирджан Мехмед (63), Николай Зафиров (66) и Васил Стефанов (80).
Христов отстъпи с 0:5 съдийски гласа пред Уолш Келъм от Ирландия. Мехмед загуби със същия резултат от британеца Джак Олифант. Двубоят на Зафиров с Ярослав Михалушко завърши с 4:0 гласа в полза на украинеца, Стефанов бе победен с пълното единодушие на съдиите от руснака Михаил Захарев.
С бронзови медали преди ден се окичиха Стоил Станоев (70) и Георги Лефтеров (+80).
В досегашната история на европейските за подрастващи България никога не е печелила 10 медала, а за сравнение от предходното първенство в Унгария миналата година се завърнахме с една титла и едно бронзово отличие.

Random Image

Щафета на Добруджа, сребърен медал на 4 по 100 и 4 по 100 метра в националния шампионат за юноши и девойки младша възраст